Atrodi savu objektu

Objekta ID:
Kategorija:
Cena:
-
Stāvoklis:
 
Atrašanās:
Darījums:
pārdošana īre/noma
Platība m2:
-
Stāvi:
-
Telpu, istabu skaits:
-
 
PĒDĒJIE SKATĪTIE

Atpakaļ

Vai pieaug vēlme pēc lielākas dzīvojamās platības?

Uzņēmuma Starlex Real Estate dzīvojamā fonda analīze, liecina, ka 2017. gada pirmajā pusgadā joprojām pieprasītākie ir divistabu un kompakti trīsistabu dzīvokļi jaunajos projektos, renovētās ēkās un labi uzturētās pirmskara ēkās. Tomēr šogad pircēji izvēlas nedaudz lielāku platību īpašumus nekā analoģiskā periodā pērn. Šī gada pirmajā pusgadā iegādāto divistabu dzīvokļu platība vidēji sastādīja 63 kvadrātmetrus, par 5% pārsniedzot pagājušā gada rādītājus. 2016. gadā pieprasītāko divistabu dzīvokļu platība vidēji bija 60 kvadrātmetri.

2017. gada pirmajā pusgadā vidējā viena kvadrātmetra cena pieaugusi par 59 eiro jeb par 4% un sastādīja 1345 eiro par vienu kvadrātmetru. Vidējā iegādes cena 2-4 istabu dzīvokļiem Rīgā bija 110 tūkstoši eiro. 

Starlex Real Estate vadītājs Egīls Smilktiņš uzsver, ka šādai situācijai varētu būt vairāki skaidrojumi, viens no tiem - 2016. gadā kopumā vairākos jaunajos projektos vispirms tika izpārdoti mazāku platību īpašumi. Šogad turpinājās darījumi aktuālajās jaunceltnēs, bet piedāvājumā mazo platību īpatsvars bija ierobežots. Domājams, ka situācija mainīsies tuvākajā laikā, jo klientiem tiks piedāvāti kompakti dzīvokļi vairākās jaunās ēkas.

Pirmajā pusgadā iezīmējas neliela tendence, ka priekšroka īpašumu iegādē tika dota Rīgas labajā pusē esošajās apdzīvotajās vietās -  Centrs, Berģi, Baltezers, Saulkrasti.

Uzņēmuma Starlex Real Estate vadītājs Egīls Smilktiņšnorāda, ka šāda situācija skaidrojama ar to, ka šajā Daugavas pusē salīdzinoši ar Daugavas kreisā krasta apbūvi ir bijuši vairāki pircējiem pievilcīgi un interesanti, nestandarta tipa dzīvokļi jaunajos projektos. Šobrīd Pārdaugavā, izteikti Āgenskalnā, ir jau pieejami vai tuvākajā laikā ekspluatācijā tiks nodoti vairāki jaunie projekti.

Privātmāju sektorā Rīgā un Rīgas rajonā pieprasījums šogad bijis pietiekami stabils, salīdzinoši ar pagājušo gadu nav vērojamas lielas izmaiņas. Visbiežāk klienti interesējušies par mājām ar vidējo dzīvojamo platību 120 - 200 m2 un cenu līdz 250 000 eiro.  Savukārt vidējā darījumu cena bijusi 130 000 eiro un vidēji iegādāti 137 kvadrātmetri. Dzīvojamo platību pieprasījumu padara stabilu valsts atbalsta programma “Altum”. 

 

Starlex video kanāls
<--