Atrodi savu objektu

Objekta ID:
Kategorija:
Cena:
-
Stāvoklis:
 
Atrašanās:
Darījums:
pārdošana īre/noma
Platība m2:
-
Stāvi:
-
Telpu, istabu skaits:
-
 
PĒDĒJIE SKATĪTIE

Atpakaļ

Pirmais ceturksnis. Kas sagaidāms komercplatību segmentā 2018. gadā?

Kas sagaidāms komercplatību segmentā 2018. gadā?


Rīgā dažos komercplatību segmentos 2018. gada pirmajā ceturksnī novērojams neliels cenu kritums. Kritums novērojams biroju B2 klases segmentos, kā arī
noliktavu un ražošanas telpu B1 un B2 klases segmentos, kur vidējā nomas cenakritusi līdz 1 EUR.

Biroju nomas segmentā viena kvadrātmetra cena B klases biroju ēkās sastādīja vidēji 8.6 eiro, tirdzniecības platību segmentā 18 eiro, bet B1 un B2 klašu noliktavu noma
kvadrātmetrā izmaksāja vidēji 2.96 eiro, tomēr jāpiemin, ka A klases biroju un noliktavu segmentā nomas likmes ir stabilas un dažviet pat augošas, vidēji par nomu
kvadrātmetrā birojiem sasniedzot 14 eiro, un modernajiem noliktavu kompleksiem sasniedzot 5.5 eiro par vienu kvadrātmetru, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma Starlex Real Estate darījumu analīze.

Šī gada pirmajā ceturksnī nedaudz, par 15 % pieaudzis Rīgā iznomāto komercplatību apmērs. Visstraujākais temps pirmajā ceturksnī darījumu ziņā bija biroju segmentā, pieaudzis arī iznomāto tirdzniecības platību apmērs Vecrīgā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, savukārt lēnāka aktivitāte bijusi noliktavu sektorā.
2018. gada pirmajā ceturksnī jau nemainīgi pēdējos 3 gadus rosīgākās nozares jaunu
biroju izvēlē vai maiņā bija informāciju tehnoloģiju, finanšu, izglītības un medicīnas uzņēmumi un 70 % no visiem nomas darījumiem notika Rīgas centrā, bet pieprasīti rajoni ir arī tuvā Pārdaugava, Teika un Mārupe, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma Starlex Real Estate darījumu analīze.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma Starlex Real Estate vadītājs Egīls Smilktiņš skaidrojot, kādēļ vērojams salīdzinoši aktīvs temps komercplatību nomas segmentā, kā iemeslus norāda, ka gada pirmais ceturksnis iznomāto platību ziņā vienmēr ir aktīvākais laiks, kad uzņēmumi, ņemot vērā apstiprinātos budžetus piemeklē atbilstoši mazākas vai lielākas biroju platības.

Šī gada tendence, kas iezīmējās arī iepriekšējā gada pēdējos ceturkšņos Rīgas vēsturiskajās ēkās, ir, ka daudzu IT un finanšu uzņēmumu straujais augšanas temps, paplašināšanās iespēju trūkums un prasību augšana, liek nomniekiem meklēt plašākas telpas modernos biroju centros, līdz ar to vakance modernajos birojos samazinās, bet vēsturiskajās ēkās citreiz veidojas konkurence vienas ielas vai pat kaimiņos esošajās ēkās, kas liek dažiem īpašniekiem samazināt nomas maksu, lai telpas ilgi nestāvētu tukšas. Protams, kā
viens no papildus iemesliem ir arī autostāvvietu trūkums.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma Starlex Real Estate noliktavu nomas speciālists Artūrs Lazdiņš komentējot tendences noliktavu un ražošanas telpu jomā norāda, ka gada pirmais ceturksnis noliktavu nomu segmentā bija diezgan kluss darījumu un potenciālo nomnieku intereses ziņā. Jāpiebilst, ka tāda situācija ir izteiktāki novērojama vecajās padomju laikos būvētajās noliktavās, kurās grūtāk telpas pielāgot nomnieku vajadzībām. Pieprasītākā platība ir 200 - 300 m2, šādas noliktavu platības ir diezgan pieprasītas un ir novērojama nomnieku rotācija. Lielu nozīmi potenciālie nomnieki pievērš noliktavas telpu novietojumam, telpu kvalitātei un apsaimniekošanas izmaksām.

Ir novērojama vēl viena būtiska tendence - nomnieki ir gatavi pārcelties no savām vecajām noliktavām uz jauniem, moderniem noliktavu kompleksiem, bet ne vienmēr ir gatavi maksāt nomas maksas atbilstoši jauno noliktavu kvalitātei.

Uzņēmums prognozē, ka šogad nomas likmes kopumā paliks esošā līmenī, vienīgās izmaiņas varētu būt gaidāmas A klases komercplatību segmentā, plašā pieprasījuma dēļ, jo pat ekspluatācijā vēl nenodotas ēkas iespējams aizpildīt ar nomniekiem pusgada laikā.

Kopā analizēti nekustamā īpašuma komercplatību darījumi ar kopējo platību 10000
kvadrātmetri.

Kompānija SIA Starlex Real Estate apvieno sertificētus nekustamo īpašumu
profesionāļus ar vairāk kā 10 gadu pieredzi.

Starlex video kanāls
<--