Atrodi savu objektu

Objekta ID:
Kategorija:
Cena:
-
Stāvoklis:
 
Atrašanās:
Darījums:
pārdošana īre/noma
Platība m2:
-
Stāvi:
-
Telpu, istabu skaits:
-
 
PĒDĒJIE SKATĪTIE

Atpakaļ

Katrs trešais darījums notiek ar ALTUM programmas atbalstu

Rīgā un Pierīgā 2016. gadā katrs trešais darījums dzīvojamo platību tirgū notika ar valstij piederošās finanšu institūcijas “Altum” atbalsta programmu, liecina nekustamo īpašumu uzņēma “Starlex” darījumu analīze par 2016. gadu.

Atbalsta programmu, galvenokārt, izmanto jaunas ģimenes ar vienu vai vairākiem bērniem. Tas nozīmē, ka atbalsts kredīta saņemšanai komercbankās nepieciešams un to labprāt arī izmanto vairums jauno ģimeņu.

Ģimenes pārsvarā izvēlas trīs istabu dzīvokļus jaunajos projektos un pirmskara ēkās ar platību no 65 - 80 kvadrātmetriem. Šādiem īpašumiem darījumu summas svārstās no 75 000  - 115 000 EUR, savukārt kredīta ikmēneša maksājums sastāda no 260 - 420 EUR.

Egīls Smilktiņš norāda ”Dzīvokļa iegāde jaunai ģimenei var būt problemātiska.
Pirmkārt, jābūt palieliem iekrājumiem pirmajai iemaksai, jeb kredīta līdzfinansējumam, kā arī jārēķinās ar kredīta piešķiršanas bankas komisiju un valsts nodevām. Šajā ziņā “Altum” programma ir labs atbalsts jaunajām ģimenēm. Piemēram, par īpašumu, kura pirkuma cena ir 75000 EUR, pircējs valsts nodevās un bankas komisijās samaksā 375 EUR, bet citi, bez “Altum” atbalsta samaksā 2325 EUR.” 

Papildu informācijai
Priekšrocības “Altum” atbalsta programmas ietvaros:
1) nav bankas kredīta piešķiršanas komisija;
2) valsts nodeva par īpašuma reģistrāciju zemesgrāmatā ir jāmaksā tikai 0.5 % apmērā no darījuma summas (līdzšinējo 2 % vietā);
3) nav nodeva par hipotēkas reģistrēšanu 0.1 % apmērā no kredīta summas;
4) 5% līdzfinansējums ar 2 vai vairāk bērniem, līdzšinējo 15% vietā.

Starlex video kanāls
<--