Atrodi savu objektu

Objekta ID:
Kategorija:
Cena:
-
Stāvoklis:
 
Atrašanās:
Darījums:
pārdošana īre/noma
Platība m2:
-
Stāvi:
-
Telpu, istabu skaits:
-
 
PĒDĒJIE SKATĪTIE

Atpakaļ

2017.gads nekustamā īpašuma tirgū ar pozitīvas izaugsmes zīmi, kas turpināsies arī šogad 2018.gadā.

Cer uz vēl lielāku aktivitāti visos komercīpašuma segmentos

Egīls Smilktiņš, „Starlex Real Estate” valdes loceklis, vērtējot norises komercplatību sektorā, secina, ka, piemēram, biroju nomas segmentā tāpat kā iepriekšējos divos gados, arī 2017. gadā, IT uzņēmumi bijuši aktīvākie biroju iznomātāji Rīgā. „Nedaudz ir audzis iznomāto biroju apjoms Rīgas centrā, kas skaidrojams ar to, ka daudzi uzņēmumi koncentrē savu darbību galvaspilsētā, vienlaikus izvēloties lielākas platības birojus, apvienojas filiāles vienā plašākā birojā vai pat cenšas atrast atsevišķas ēkas, kuru īpatsvars gan ir ļoti samazinājies. Šī paša iemesla dēļ modernas un jaunas uzbūvētas biroju ēkas aizpildās salīdzinoši ātri. Šajos gadījumos nomnieki novērtē moderno ēku priekšrocības – energo un siltumefektivitāti, plānojumu un aprīkojuma iespējas, modernu vidi, autostāvvietu esamību,” komentē esošo situāciju speciālists. Par tirdzniecības platībām runājot, viņš atzīst, ka pērn visaktīvākie šo telpu nomātāji bijuši ēdināšanas uzņēmumi. „2017. gadā iezīmējās tendence, ka lielo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu uzņēmumi arvien vairāk izvērtē iespēju atvērt pārtikas veikalus pilsētas centrā. Notiek nomnieku rotācija, cenšoties virzīties uz tirdzniecības centriem, taču nomniekiem, kam ir ļoti svarīgi būt redzamiem, Rīgas centra aktīvākās gājēju ielas vēl joprojām ir prioritāte,” tendences komentē E. Smilktiņš.

Savukārt noliktavas un ražošanas telpu jomā speciālists novērojis būtisku apjoma kritumu noliktavas telpu nomai salīdzinājumā pret 2017. gadu un šādai situācijai ir vairāki iemesli: viens, ka trūkst klientu prasībām piemērotu noliktavas telpu, kopējā ekonomiskā situācija valstī, attīstītāju nogaidošā rīcība, gaidot lielu enkurnomnieku. Būvniecības stadijā gan ir vairāki biznesa parki, līdz ar to varētu notikt nomnieku rotācija, taču prasībām neatbilstošās Padomju laika noliktavām ir jāmeklē citi alternatīvi risinājumi, ko daudzi īpašnieki jau ir sapratuši, veiksmīgi mainot profilu, piemēram, uz „box tipa” noliktavām.

Investīciju jomā vēl joprojām ir liels pieprasījums, kas šobrīd jau pārsniedz piedāvājumu, jo pievilcīgāko investīciju objektu skaits aizvien vairāk samazinās, vērtē eksperts. „Ir pieprasīti gan objekti ar gada atdevi 7-8 %, gan attīstības objekti: vēsturiskas ēkas, kas tiek renovētas. Jau pat izskanējis viedoklis, ka tuvākā nākotnē ārzemju investori varētu pat samazināt savu apetīti un vēlamo ienesīgumu,” zina teikt viņš.

„Kopumā 2018. gads solās būt gana aktīvs, cerot uz lielāku aktivitāti visos komercīpašuma segmentos, tomēr izaugsmi gan paredzu nelielu. Visbūtiskākās izmaiņas varētu būt tieši noliktavu, industriālo telpu jomas aktivitātē, parādoties aizvien vairāk iespējām jau būvniecības gaitā nomniekiem piemērot tieši sev atbilstošāko noliktavu plānojumu un citus risinājumus”.

Starlex video kanāls
<--